התמודדות עם דלקת מפרקים בעזרת תרגול יוגה

דלקת מפרקים כרונית הינה מחלה אוטואימונית בה מערכת החיסון תוקפת תאים ורקמות של הגוף עצמו.  ממאפייני המחלה העיקריים הם כאבי מפרקים שונים בגוף כגון קרסוליים, ברכיים, ושורשי כף היד. המפרקים עשויים להימצא במצב דלקתי שכולל נפיחות, אודם, חום, כאב והגבלה בטווח התנועה, לעיתים עד מצב של דפורמציה (שינוי במבנה) המפרק.

בהתמודדות עם דלקות מפרקים חשוב מאוד לעסוק בפעילות גופנית מתונה המסייעת בשימור טווחי התנועה במפרקים הפגועים ולעיתים אף שיפורם.
המפרקים בהם פוגעת המחלה ואופי הסימפטומים משתנים מאדם לאדם. על כן חשוב שהפעילות הגופנית תותאם באופן אישי לפי הצרכים של כל אחת ואחד.

תרגול יוגה המותאם להתמודדות עם דלקת מפרקים מאפשר ליהנות מפעילות גופנית מתונה ומיטיבה המבוצעת תוך תשומת לב לתחושות בגוף, ובהתחשב במגבלות הספציפיות של התלמיד. בעזרת תנוחות היוגה הגוף שומר על חוזקו ועל גמישותו. הארכת השרירים (מה שקוראים לפעמים "מתיחות") מסייעת בהתמודדות עם תחושת הקשיות ברקמות הרכות. תרגילי נשימה והרפיות מסייעים בשחרור מתחים, השקטה והרגעה של הגוף והתודעה, ובכך עוזרים להתמודד עם העייפות שלפעמים נלווית למחלה.

בשיעור יוגה פרטי – אחד על אחד – המותאם להתמודדות עם דלקות מפרקים, "נִתְפַּר" תרגול מיטיב ספציפית לאותו תלמיד. התרגול משתנה ומתקדם בהתאם לקצב האישי של התלמיד.

צרו קשר לתיאום שיעור יוגה רפואית

השיעור מיועד ל:
צעירים ומבוגרים,
לאנשים שמעולם לא התנסו ביוגה,
לבעלי ניסיון קודם בתרגול יוגה.

משך השיעור 60 דק'

בחלל אסתטי, שקט ונעים, מאובזר בכל הציוד הדרוש.
יד אליהו, תל אביב.